SS&C Technologies Canada, Associate Director

Oleksandr Romanko

About speaker:
• Associate Director at SS&C Technologies Canada

• Founding Director of Master of Technology Leadership and Artificial Intelligence program at American University Kyiv

• Adjunct Professor at University of Toronto and Ukrainian Catholic University

Доктор Олександр Романко є ад’юнкт-професором і директором-засновником магістерської програми Technology Leadership&AI в American University Kyiv. Олександр Романко працює директором відділу кількісних досліджень фінансових ризиків у SS&C Technologies Canada, а також є ад’юнкт-професором в University of Toronto, American University Lyiv та Українському католицькому університеті. Д-р Романко здобув Ph.D. з комп’ютерних наук в McMaster University. Раніше він працював старшим науковим аналітиком і менеджером з кількісних досліджень у підрозділі Watson Financial Services IBM. Пан Олександр отримав кілька галузевих нагород, у тому числі премію IBM за видатні технічні досягнення в 2014 році та нагороду IBM Excellence Award для кількісної дослідницької групи IBM Risk Analytics у 2012 році. Він також отримав низку академічних нагород від INFORMS, Canadian Operational Research Society та Mitacs.

Доктор Романко є автором понад 25 статей і розділів книг з управління фінансовими ризиками, машинного навчання, аналітики та дослідження операцій. Його дослідження зосереджені на алгоритмах оптимізації, оптимізації фінансових портфелей, машинному навчанні та штучному інтелекті, застосованому для управління фінансами та ризиками. Щоб популяризувати науку про дані та аналітику як новий варіант кар’єри в Україні, починаючи з 2013 року д-р Романко організував та викладав більше десяти одно- та дводенних курсів з data science, бізнес-аналітики та штучного інтелекту з понад 5000 відвідувачами. Олександр Романко є співзасновником канадської науково-дослідної програми стажування Mitacs для України, яка дозволила понад 500 українським студентам взяти участь у дослідницьких проєктах стажування в канадських університетах. У 2019-2020 рр. д-р Романко був радником Анни Новосад, Міністерки освіти і науки України. Він також є членом ради директорів Конгресу Українців Канади та Наукового товариства імені Шевченка в Канаді.

Presentation topic:
Would Generative AI Models Disrupt Investment Management? (UA)

More about presentation:
We investigate potential uses of generative AI models, such as ChatGPT, for investment portfolio selection. Our findings indicate that ChatGPT is effective in stock selection but may not perform as well in assigning optimal weights to stocks within the portfolio. When stocks selection by ChatGPT is combined with established portfolio optimization models, we achieve better results.